تنظیمات استایل سایت

انتخاب نوع نمایش

 • Full
 • Boxed

انتخاب رنگ

 • skyblue
 • green
 • blue
 • coral
 • cyan
 • eggplant
 • pink
 • slateblue
 • gold
 • red

بهترین زمان استحمام بعد از لابیاپلاستی چه زمانی است؟

زمان بهبودی قیمت لابیاپلاستی در بین افراد متفاوت است. در هفته اول پس از جراحی، ممکن است احساس ناراحتی، خارش و درد داشته باشید. در پایان هفته دوم، بیشتر افراد می توانند فعالیت های عادی روزانه خود را از سر بگیرند. شما باید حداقل به مدت شش هفته از رابطه جنسی خودداری کنید و بهبودی کامل می تواند سه تا شش ماه طول بکشد.

اگرچه اغلب به عنوان جراحی زیبایی واژن در نظر گرفته می شود، لابیاپلاستی – روشی برای تغییر ظاهر چین های پوستی اطراف مجرای ادرار و واژن – همچنین یک هدف پزشکی دارد. این می تواند ناراحتی جسمی مرتبط با داشتن لابیای بزرگتر از حد متوسط را تسکین دهد و بخشی از مراقبت های تایید کننده جنسیت باشد.

این مقاله به بازیابی لابیاپلاستی می پردازد. این توضیح می دهد که چگونه برای لابیاپلاستی آماده شوید و در طول هفته اول بسیار مهم پس از جراحی چه انتظاری دارید.

آماده سازی برای بهبودی
قبل از انجام عمل جراحی، اقداماتی را در نظر بگیرید که هفته اول را آسان تر می کند: 1

یک بطری اسپری بخرید و آن را با آب پر کنید. (برای فهمیدن دلیل آن به خواندن ادامه دهید.)
چند روز از کار و/یا از هر برنامه ورزشی/تمرینی مرخصی بگیرید. اگر نمی توانید این کار را انجام دهید، ممکن است بخواهید در برنامه ریزی جراحی برای زمانی که بتوانید بعد از آن استراحت کنید، تجدید نظر کنید.
آرنیکا و بروملین که مکمل هایی هستند که تورم و کبودی را از بین می برند، تهیه کنید. (ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.)
موهای ناحیه تناسلی را بردارید.
از رابطه جنسی خودداری کنید.
زندگی بدون سکس؟
اگر نمی توانید شش تا هشت هفته بدون رابطه جنسی بمانید، کاندیدای این روش نیستید. برش های شما به زمان کافی برای بهبود نیاز دارند و حتی رابطه جنسی ملایم نیز می تواند در روند بهبودی اختلال ایجاد کند.
روز 1
در روز اول پس از جراحی، انتظار داشته باشید که لابیای داخلی و خارجی (به ترتیب لابیا کوچک و لابیا بزرگ) کاملا متورم شوند. حتی اگر هیچ برشی در این ناحیه انجام نشده باشد، ممکن است پوست کلیتوریس شما نیز برآمده باشد.

مطلقاً انتظار نداشته باشید که آنها “عادی” به نظر برسند. بافت تناسلی کاملا سازگار است، به این معنی که می تواند به طور قابل توجهی کشیده شود. ممکن است در حال حاضر به طور نگران کننده ای متورم به نظر برسد اما به زودی به حالت عادی خود باز خواهد گشت. در اولین روز پس از جراحی، استفاده از کمپرس سرد در ناحیه به تسکین درد و تورم کمک می کند. برای جلوگیری از آسیب پوستی، از نگه‌داشتن کمپرس در هر بار بیش از 15 دقیقه روی آن ناحیه خودداری کنید. در غیر این صورت، هفته اول را با یک شروع مثبت شروع کنید:

طبق دستور پزشک، آرنیکا و بروملین را مصرف کنید. انتظار داشته باشید که مصرف کپسول ها را برای چند روز پس از عمل ادامه دهید.
مصرف قرص های ضد درد توصیه شده توسط جراح. ممکن است با استامینوفن (تیلنول) به خوبی مدیریت کنید، اما ممکن است به چیزی قوی‌تر مانند یک مخدر (Norco، Vicodin) نیاز داشته باشید. از درد جلوتر باشید تا مجبور نباشید آن را “تعقیب” کنید. جراح شما همچنین ممکن است پماد لیدوکائین را تجویز کند که می توانید مستقیماً روی برش های خود بمالید.
انتظار زهکشی ملایم و خون آلود. اصطکاک لباس زیر و حتی جابجایی روی صندلی یا راه رفتن می تواند باعث ناراحتی متوسط تا شدید و همچنین تخلیه آب شود. دقیقاً به همین دلیل است که بسیاری از بیماران برای چند روز کار را ترک می کنند: بنابراین می توانند استراحت کنند و علائم را کنترل کنند.

روز 2
تورم ممکن است تشدید شود. این معمولی است، زیرا اغلب قبل از اینکه بهتر شود بدتر می شود. پس سعی کنید نگران نباشید. هنگامی که به حمام می روید به استفاده از بطری اسپری ادامه دهید. هنگامی که بیش از 24 ساعت بین خود و عمل جراحی فاصله بگذارید، جراح ممکن است به شما اجازه دهد حمام نشسته بگیرید.

به مصرف داروهای ضد درد خود ادامه دهید و طبق دستور جراح، روی برش ها پماد بزنید. درد و/یا ناراحتی طبیعی است. تخلیه خونی روی لباس زیر یا نوار بهداشتی نیز طبیعی است.

اگر به فشاری که ممکن است به پوستتان وارد می کنند حساس باشید، ممکن است نتوانید لباس های تنگ یا لباس زیر بپوشید. در صورت اجازه جراح به یخ زدن ادامه دهید. سرماخوردگی باید به شدت به درد و تورم کمک کند.

انتظار علائم را داشته باشید
اگر در هفته اول، انتظار طیف وسیعی از علائم را داشته باشید: درد، خارش، زهکشی و شاید تب. اگر علائمی را تجربه کردید که در دستورالعمل های شخصی پس از عمل شما ذکر نشده است، با پزشک خود تماس بگیرید.
روزهای 6 تا 7
در روزهای ششم و هفتم، تورم باید اندکی بهبود یابد. درد به احتمال زیاد همچنان وجود خواهد داشت اما باید کاهش یابد. پمادها و داروهای ضد درد باید طبق دستور جراح استفاده شوند. در این مرحله، احتمالاً شروع به کاهش داروهای مسکن خود خواهید کرد.

مقداری خارش در اطراف بخیه ها طبیعی است. احتمالاً در این زمان یا در یکی دو روز آینده یک قرار ملاقات بعد از عمل خواهید داشت.

خود را برای خارش آماده کنید
خارش طبیعی است زیرا بدن شما در هفته اول پس از لابیاپلاستی به حالت التیام می رود. اگر خارش غیرقابل تحمل شد، یا به کمپرس سرد پاسخ نداد، آن را به پزشک خود اطلاع دهید. باید مطمئن شوید که عفونت قارچی یا باکتریایی یا حتی واکنش آلرژیک به یک دارو ندارید.
بعد چه است
هنگامی که این هفته اول بحرانی را پشت سر گذاشتید، تنظیم سبک زندگی لازم برای بهبودی از لابیاپلاستی برای شما آسان تر خواهد شد. هنوز چند هفته در پیش داری و در حالی که بهبودی هر زنی متفاوت به نظر می رسد، منصفانه است که انتظار داشته باشیم: 4

ممکن است بتوانید بین دو تا چهار هفته پس از جراحی به سبک زندگی عادی و روال تناسب اندام خود بازگردید.
بخیه های قابل حل باید در عرض سه یا چهار هفته از بین بروند.
ممکن است شش تا هشت هفته طول بکشد تا اسکارهای جراحی به اندازه کافی قوی شوند که بتوانند مقاربت را تحمل کنند. اما ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.
بافت اسکار قبل از نرم شدن، معمولاً پس از چند ماه سفت می شود.
خلاصه
اولین روز پس از لابیاپلاستی شما ممکن است لحن باقی مانده بهبودی شما را تعیین کند. پس با مصرف آرنیکا و بروملین (مگر اینکه پزشکتان دستور دیگری داده باشد) از خود کناره گیری کنید تا بیمار خوبی باشید. مصرف قرص های درد توصیه شده توسط جراح شما؛ و انتظار خارش، درد، مقداری تخلیه، و شاید تب داشته باشید. برای همه این علائم راه حلی وجود دارد، بنابراین سعی نکنید بدون آنها سرباز کنید. شما نیز برای بهبودی مناسب نیاز به استراحت دارید. و اگر خارش و درد مانع از استراحت و خواب شما شود، بدن خود را از دریافت فواید ترمیمی که نیاز دارد محروم خواهید کرد.

 

دسته بندی : لابیاپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.